Aby vám svět IT nebyl cizí

Věčná písnička o (ne)zálohování … a hodně drahé obnově

Věčná písnička o (ne)zálohování … a hodně drahé obnově

Mluví se o tom, píše se o tom, učí se o tom, ale pořád to není dost... a já se tomu nepřestávám divit. Počítat ani notebook není nedobytný a nerozbitný trezor! Je to vlastně jen nástroj na pořízení, dočasné uložení, zobrazení nebo jiné zpracování dat. Přesto se ale mnoho lidí chová, jako by to bylo to nejbezpečnější místo pro uložení dat.

Balím, balíš, balíme – ale čím balit nejlépe? Zkuste 7zip!

Balím, balíš, balíme – ale čím balit nejlépe? Zkuste 7zip!

Pokud potřebujete uložit data do archivu, uvítáte, když tento archiv bude zabírat co nejméně místa. Stejně tak v okamžiku, kdy potřebujete soubory někam poslat emailem nebo jej jinak předat kamarádům či kolegům.

Už jste někdy ztratili první fotky svých dětí?

Už jste někdy ztratili první fotky svých dětí?

Dnes se vrátím k otázce zálohování vlastních dat z trochu jiného pohledu. Už několikrát se mi stalo, že mi volal někdo známý s tragicky podbarveným hlasem. Když se rozptýlily moje prvotní obavy, že někdo zemřel nebo je alespoň nasmrt nemocný, ukázalo se, že dotyčný přišel o svá data.

Mám svá data v bezpečí – nebo ne?

Mám svá data v bezpečí – nebo ne?

Nedávno jsem se při konzultaci s jedním zákazníkem dostal na téma zálohování dat. Ptal jsem se ho, jestli a jak často svá data zálohuje. Dostalo se mi odpovědi, že žádné zálohování nepotřebuje, protože si koupil počítač se dvěma zrcadlenými disky (tedy že se vše zapisuje na oba disky a v případě výpadku jednoho z nich nedojde ke ztrátě dat).

Kdo je Počítačový mentor

Jiří Brázda

zakladatel, IT specialista

Jmenuji se Jiří Brázda a jsem autorem a provozovatelem projektu „Počítačový mentor“.

Více o projektu

Mentor je člověk, který má ve svém oboru bohaté zkušenosti a tyto zkušenosti chce a dovede předávat jiným. Počítačový mentor je (velmi zjednodušeně) ten, kdo má bohatou praxi v oblasti počítačů a práce s nimi a má zájem tyto informace předávat dál.

Kontaktujte nás

© iNexia, s.r.o. 2006 - 2019